05 czerwca 2020 13:54 | Aktualności

Pan Jezus chce być z nami! Boże Ciało.

Kochani Rodzice! Kochane Dzieciaki! Pozdrawiam Was serdecznieUśmiech.  Pragnę przypomnieć Wam, że za tydzień w czwartek obchodzimy wielką uroczystość - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Przesyłam prezentację dla dzieci na ten temat: https://tiny.pl/7r3kp

Wiadomość dla rodziców:

Nie ma już ograniczeń dotyczących uczestnictwa we Mszy Świętej. Została też zniesiona dyspensa to znaczy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Maszy Świętej w niedziele i w uroczystości, np. w Boże Ciało.

Zachęcam gorąco do powrotu na Mszę Świętą, ale ostateczną decyzję pozostawiam Państwu jako rodzicom, ufając, że macie na względzie dobro duchowe swoich dzieci, ale zachowacie też bezpieczeństwo (maseczki, odległość od innych lub jednak pozostanie w domu, jeśli istnieje zagrożenie).

Przesyłam informacje podane przez Ks. Biskupa, byście mogli lepiej rozeznać swój wybór.

Biskup Kaliski w związku ze zniesieniem limitów liczby osób uczestniczących w liturgii w kościele podjął następujące decyzje:

a.     Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej zostaje od dn. 1.06.2020r. ograniczona tylko do: osób w podeszłym wieku i kobiet w ciąży, osób z objawami infekcji, osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem; pozostali wierni zobowiązani są do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele, nie czyni zadość temu obowiązkowi śledzenie liturgii przez telewizor, radio lub Internet;

b.     Czas Komunii wielkanocnej zostaje wydłużony do 14 września.

c.     Można wrócić do organizowania spotkań formacyjnych i katechez z ograniczeniem do 150 osób. Oznacza to, że można organizować próby przed przystąpieniem do I Komunii św. i inne.

Pozdrawiam Rodziców, ściskam mocno wszystkie dzieci!  Trzymajcie się mocno Pana Jezusa, bo On was MOCNO kocha! s. Zofia Piotrowska