27 stycznia 2018 16:44 | Aktualności

Maluchy dokarmiają ptaki

W czwartym tygodniu stycznia dzieci z grupy MALUCHÓW realizowały tematy związane z dokarmianiem zwierząt zimą.

Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane inne aktywności: w poniedziałek przedszkolaki poznały czym jest karmnik dla ptaków i wzięły udział w zajęciach konstrukcyjnych - budowaniu karmników z użyciem materiałów segregowanych; we wtorek dzieci malowały farbami sylwety sikorki i gila; w środę przygotowały "pierniczki dla ptaków" z wykorzystaniem ziaren pszenicy, prosa, sorga i słonecznika; w czwartek dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie przygotowały "stołówkę dla ptaków"; w piątek wzięły udział w zajęciach plastycznych, wykonując sikorkę techniką origami z płaskich kół.