26 stycznia 2018 21:53 | Aktualności

"Pieskom pomagamy, karmę dla nich zbieramy!" - podsumowanie akcji

23 stycznia podsumowaliśmy w naszym przedszkolu akcję PIESKOM POMAGAMY, KARMĘ DLA NICH ZBIERAMY!, której celem była pomoc SCHRONISKU OSTRÓW, mającemu siedzibę w Wysocku Wielkim.

Przez trzy tygodnie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli przynosić do przedszkola karmę dla psów mieszkających w schronisku. Udało nam się zebrać 113,600 kg suchej karmy dla psów, 9 puszek mokrej karmy oraz kiełbaski i przekąski dla psów. Zebrana karma została zawieziona do MIĘDZYGMINNEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w środę - 24 stycznia.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom za aktywne włączenie się do akcji, która pozwala na rozwijanie emocjonalnego obszaru rozwoju przedszkolaków poprzez dostrzeganie faktu, iż zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, a dzieci przejawiają w stosunku do nich życzliwość i troskę.