24 listopada 2017 18:32 | Aktualności

Wycieczka do FABRYKI BOMBEK

21 listopada udaliśmy się na wycieczkę w okolice Koźmina Wlkp. - do FABRYKI BOMBEK LOTOS-duo, która zajmuje się produkcją szklanych ozdób choinkowych, posiadających certyfikat rękodzieła.

Nasze przedszkolaki zwiedziły fabrykę razem z przewodnikiem, który opowiedział im o etapach powstawania szklanych ozdób. Dzieci zobaczyły "dmuchalnię", gdzie przy użyciu palników formowane są szklane kule, następnie zostały zapoznane z  procesem srebrzenia bombek, jednak największe wrażenie zrobiła na dzieciach dekoratornia, gdzie mogły zaobserwować proces ozdabiania przygotowanych bombek. Na koniec przedszkolaki obejrzały gotowe już do sprzedaży bombki w firmowym sklepie.

Pamiątką z wycieczki dla każdego dziecka była szklana bombka w kształcie misia z imieniem.