14 listopada 2017 22:56 | Aktualności

POLAK MAŁY!

W związku z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, dzieci z obu grup przedszkolnych realizowały zadania, mające na celu przybliżenie im wiadomości na temat kraju, w którym żyją oraz symboli narodowych.

W czwartek dzieci udały się przed Pomnik Walczących i Poległych w Powstaniach Wielkopolskim i Śląskim oraz II Wojnie Światowej. Ponadto, przedszkolaki poprzez działania plastyczne poznawały symbole narodowe: flagę i godło. W piątek dzieci otrzymały biało-czerwone kotyliony oraz flagi, słuchały "Mazurka Dąbrowskiego" i recytowały wiersze o Polsce.

Wszystkie działania podejmowane w tych dniach miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie szacunku dla symboli narodowych.