Publiczne Przedszkole "STOKROTKA" w Dębnicy

Galeria

Dzień Dyni

Ilość zdjęć: 20

W naszym przedszkolu zamieniliśmy halloween na Dzień Dyni.

pokaż więcej »

Lekcja pokazowa z Dawidem Pieczyńskim

Ilość zdjęć: 9

Nauka tańca "Hip-Hop"

pokaż więcej »

Spotkane z Policjantem

Ilość zdjęć: 11

Dzieci słuchały Pana Policjanta z niezwykłą uwagą :)

pokaż więcej »

Przedstawienie "Rzepka"

Ilość zdjęć: 13

Przedstawienie "Rzepka" przygotowane przez Klub Seniora z Czarnegolasu podbiła serca naszych wychowanków oraz całej kadry przedszkola! Bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie spektaklu, stworzonego z niezwykłą pasją i za zaangażowanie oraz za sporą dawkę dobrego humoru! Tacy Goście to Skarb!

pokaż więcej »

Na Straganie w Dzień Targowy...

Ilość zdjęć: 8

Kukiełki z warzyw w wykonaniu Starszaków.

pokaż więcej »

Czytamy-Słuchamy :)

Ilość zdjęć: 4

Na jesienną słotę? Najlepsza książka! Bardzo dziękujemy pani Asi, która odwiedziła nasze przedszkole i zaprezentowała ciekawe opowiadania i wiersze o tematyce jesiennej. Dzieci z uwagą słuchały i z pewnością były zadowolone z faktu, że "biblioteka" przyszła do nas... ;) Drodzy Rodzice! Czytajmy dzieciom chociaż 20 minut dziennie. Codziennie! Czytanie uskrzydla.

pokaż więcej »

Dzień Chłopca 2016r.

Ilość zdjęć: 4

Uśmiechnięte buzie. Lubimy to!

pokaż więcej »

"Na Ludową Nutę" 2016r.

Ilość zdjęć: 51

W dobie tabletów, telefonów komórkowych, komputerów, szeroko rozumianej technologii i wszechobecnego Internetu, pragniemy aby nasze dzieci pamiętały o tradycji i kulturze. W tym celu wprowadzamy edukację regionalną aby wyzwolić zainteresowania regionalną działalnością kulturalną. Aby tradycja nie poszła w zapomnienie udało nam się zorganizować spotkanie w Domu Ludowym, które wypłynęło z inicjatywy Publicznego Przedszkola w Dębnicy i pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Co prawda nasze Publiczne Przedszkole w ciągu roku kultywuje tradycje ludowe i wymienić w tym miejscu można chociażby: Andrzejki, Mikołajki, przedświąteczne pieczenie pierników, spotkanie opłatkowe, powitanie wiosny, obrzędy Wielkanocne… to tym razem chcieliśmy zainteresować naszych wychowanków tańcami i piosenkami regionalnymi i przeprowadziliśmy spotkanie pt., „Na ludową nutę.” Dębnickie Koło Gospodyń Wiejskich to nie tylko przesympatyczne, energiczne i pomysłowe członkinie ale i przede wszystkim skarbnica tradycji ludowych, dlatego 10 października br. w godzinach przedpołudniowych Gospodynie pokazały naszym przedszkolakom sposób w jaki kiedyś robiono masło i poczęstowały wszystkich przybyłych wiejskim chlebem. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały przygotowane tańce: „Krakowiak”, „Trojak”, „Szalała, szalała”, „Maryneczka”, „Grozik”, „Czerwone jabłuszko.” Oprócz tego, cała sala gości miała okazję ku temu by pośpiewać biesiadne piosenki a także zobaczyć stroje ludowe, w których pięknie wyglądały Nasze Gospodynie. Dzięki uprzejmości pana Zygmunta Paszkowskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, zostały nam wypożyczone stroje Lowickie i Wielkopolskie, które urozmaiciły spotkanie „Na ludową nutę.” Atrakcją tego przedsięwzięcia były także zaprezentowane ręcznie robione serwetki i ozdoby, których twórczynią jest pani Bożena Peśla. Całe spotkanie minęło w bardzo miłej, domowej atmosferze i mamy nadzieję, że ten dzień i ta impreza zaowocuje dalszą współpracą. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Paniom z KGW za poświęcony czas i życzliwość! E.P.

pokaż więcej »

Dzień Przedszkolaka 2016r.

Ilość zdjęć: 20

W tym dniu nastąpiło oficjalne pasowanie na Przedszkolaka dla nowo przyjętych dzieci. Nasze kochane pociechy świetnie razem się bawiły, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło także drobnych upominków dla wszystkich przedszkolaków.

pokaż więcej »